Prawidłowa pielęgnacja naczyń do gotowania może w znaczący sposób wydłużyć żywotność posiadanego sprzętu. Stosując się do wskazówek odnośnie mycia naszych garnków i patelni możemy liczyć nawet na kilka dodatkowych lat bezproblemowego użytkowania. Jednak pamiętać należy, że preferowany sposób czyszczenia jest silnie zależny od materiału, z którego naczynie zostało wykonane.
Nowoczesne garnki i patelnie, wykonane z takich materiałów jak stal nierdzewna, ceramika czy aluminium, cechuje stosunkowo duża wytrzymałość mechaniczna, jednak mimo to ostrożność podczas czyszczenia jest wskazana. Zaleca się rezygnację z silnie żrących detergentów oraz twardych narzędzi (np. szczotki druciane), które naruszyłyby strukturę powierzchni naczynia, co mogłoby z kolei doprowadzić do utraty jego właściwości. Istotnym elementem jest również prawidłowe osuszenie naczynia, co zapobiega powstawaniu kamienia oraz rdzy. Niektóre modele umożliwiają również mycie w zmywarce — taka informacja znajduje się w instrukcji oraz opisie danej oferty.

Ważnym czynnikiem, który zdecydowanie warto wziąć pod uwagę decydując się na zakup garnków, jest typ posiadanej płyty grzewczej. W przypadku płyty indukcyjnej koniecznością jest wybór naczyń do gotowania z dnem ferromagnetycznym, które umożliwia przekazanie energii cieplnej do wnętrza garnka. Jeśli chodzi o płytę ceramiczną oraz tradycyjne palniki gazowe dowolność jest nieco większa. Materiał naczynia pozostaje kwestię osobistych preferencji, warto jednak zwrócić uwagę na wymiary garnka, tak aby były one dopasowane do wielkości palnika oraz obwodu pola grzewczego.

Sposób prezentacji dania jest kwestią czysto subiektywną. Serwowanie potrawy w brytfannie bądź garnku, w którym została przyrządzona, może okazać się estetyczną i klimatyczną formą podania, dodatkowo podkreślając kunszt kulinarny gospodarza. Większość modeli garnków nadaje się także do przechowywania potraw w lodówce, lecz należy pamiętać o uprzednim wystudzeniu naczynia, aby uniknąć szoku termicznego.

Nieodzownym elementem każdego naczynia wykorzystywanego do przygotowywania posiłków jest jego szczelna i wytrzymała pokrywka. Brak takowej — spowodowany zgubieniem lub uszkodzeniem mechanicznym — znacząco zawęża zakres potencjalnych zastosowań produktu. Nasz sklep jest miejscem, w którym każdy posiadacz garnków i patelni ELO AGD może zaopatrzyć się w oryginalne pokrywki zamienne, dostępne w kilku rozmiarach odpowiadającym wymiarom poszczególnych modeli naczyń.

Istotnym uzupełnieniem wyposażenia każdej kuchni są również pozostałe akcesoria dostępne w naszej ofercie. Znajdziesz u nas między innymi wysokiej klasy czajniki ze stali nierdzewnej, a także niezwykle funkcjonalne szybkowary, które znacząco usprawnią przygotowywanie wykwintnych potraw. Nasz asortyment to również bogata selekcja komponentów zamiennych — uszczelek, uchwytów i wężyków dedykowanych produktom z naszej oferty.

Możliwość bezpiecznego wykorzystywania patelni i garnków ELO AGD nie jest uniwersalną cechą wszystkich naszych produktów. Zależy ona od specyfiki i parametrów danego modelu, co jest wyraźnie podkreślone w opisie konkretnej oferty. Nasz asortyment obejmuje wiele zróżnicowanych propozycji, z których część opracowana została z myślą o pieczeniu. Decyduje o tym przede wszystkim konstrukcja naczynia — rodzaj wykończenia oraz materiał, z którego wykonane zostały uchwyty.

Opracowując nasze artykuły wyposażenia kuchennego nieustannie przykładamy wielką wagę nie tylko do ich funkcjonalnego aspektu, lecz również do kwestii zdrowia naszych klientów. Z tego powodu właśnie stawiamy na kompleksową kontrolę jakości, a materiały, z których wykonujemy nasze naczynia są zgodne z wytycznymi odpowiednich organów. Dodatkową kwestią, Której poświęcamy wiele uwagi, jest ergonomia użytkowania naszych artykułów, co w nierozerwalny sposób łączy się z bezpieczeństwem.

Płyta indukcyjna jest kompatybilna tylko z określonym rodzajem garnków i patelni, a mianowicie z egzemplarzami wykonanymi — przynajmniej w części — z metali żelaznych. Naczynia z innych materiałów, takich jak stal nierdzewna, miedź czy ceramika, niestety nie nadają się do użytku na tego rodzaju płytach.

Prostym testem, który każdy może wykonać w swoim zaciszu domowym, jest przyłożenie magnesu do powierzchni posiadanego wyposażenia. W momencie, gdy magnes jest przyciągany przez ściankę naczynia mamy pewność, że jest ono kompatybilne z płytą indukcyjną, co pozwala nam bezpiecznie rozpocząć gotowanie.

Zmywarki automatyczne znane są ze negatywnego wpływu na wygląd i właściwości nieco bardziej wrażliwych elementów wyposażenia kuchennego. Nie oznacza to jednak, że posiadanych naczyń kategorycznie nie możemy czyścić przy użyciu tego typu urządzeń. Należy jednak stosować się do podstawowych zasad, aby uniknąć uszkodzenia powłoki produktu.

Naczynia dostępne w naszej ofercie dostosowane są do mycia w zmywarkach, lecz zaleca się stosowanie specjalnych programów o obniżonej temperaturze cyklu, aby uniknąć mechanicznej degradacji powierzchni sprzętu, dzięki czemu możemy dłużej cieszyć się jego pierwotnymi właściwościami.

Nasza oferta stanowi niezwykle szeroki przekrój różnego wyposażenia kuchennego. Pomimo że garnki i patelnie stanowią centralny punkt naszego asortymentu, znajdziesz tutaj również wiele innych funkcjonalnych akcesoriów, które wspomogą Cię w codziennym przygotowywaniu posiłków i napojów.

Jednocześnie zachęcamy do regularnego odwiedzania naszego sklepu internetowego. Asortyment ulega nieustannej rozbudowie — nowe oferty, pojedyncze egzemplarze lub całe linie produktów pojawiają się stosunkowo niespodziewanie, dlatego warto pozostawać na bieżąco, aby nigdy nie przegapić okazji na zakup wymarzonego artykułu.